III Ukko-Pekan Haukut 19 – 20.11.2011

KANSAINVÄLINEN LINNUNHAUKKUKOE

Kokeenjärjestäjät: Luumäen Metsästysseura ja Kymenläänin Pystykorvakerho

KOETOIMIKUNTA

Puheenjohtaja
Jari Kuhmonen

Sihteeri
Petri Huuhko

Maastomestarit
Jari Kuhmonen
Petri Huuhko
Jorma Kuivanen

Muonitus
Jorma Kuivanen
Petri Huuhko

Ylituomarit
Lauantaina Kauko Hokkinen
Sunnuntaina Arto Paajanen

Kokeen suojelija
Heikki Svinhufvud

 

Kärkikolmikon omistajat Virve Kohonen, Tapani Parkkonen ja Taneli Varis

1. Lumo 14020/11 om. Tapani Parkkonen, Siilinjärvi VOI 1 84 p. (la 68 p.)
2. Kekkeruusin Meira 34404/05 om. Virve Kohonen, Lappeenranta VOI 1 81 p. (la 55 p.)
3. Erä-Eeron Siru 55549/06 om. Taneli Varis, Polvijärvi VOI 1 79 p. (su 7 p.)
4. Pystykujan Pihla 27052/05 om. Pekka Inkinen, Järvenpää VOI 1 78 p. (la 76 p.)
5. Varstan Tiko 34806/05 om. Arto Sikiö, Ruokolahti VOI 78 p. (su luopui)
6. Koppelokankaan Eri 13738/08 om. Voitto Valtanen, Kitee VOI 1 76 p. (su 63 p.)
7. Peijakkaan Heka Jusu 32359/06 om. Antti Rantanen, Salo VOI 1 76 p. (la 55 p.)
8. Sulkamäen Teri 21979/06 om. Tuomo Toivanen, Järvenpää VOI 1 75 p. (su 43 p.)
9. Poution Miia 28540/09 om. Jouko Kymäläinen, Tammela VOI 1 75 p. (su ei osallistunut)
10. Kotirovan Tupu 28704/08 om. Aimo Koivula, Pyhtää VOI 2 71 p. (su 52 p.)
11. Kekkeruusin Salli 39812/08 om. Risto Hämäläinen, Mikkeli VOI 2 67 p. (su ei osallistunut)
12. Repe 41047/06 om. Marjo Pajari ja Jorma Salopelto, Porvoo VOI 2 65 p. (la ei osallistunut)
13. Tuiskunevan Rimma 52378/08 om. Juha-Petteri Lehtonen, Lieksa VOI 3 61 p. (la 53 p.)
14. Kekkeruusin Raiku 58214/07 om. Pasi Lyyra, Pieksämäki VOI 3 56 p. (su 50 p.)
15. Pyräkkä Hiro 11046/04 om. Juha Kähkölä, Vihti VOI 3 52 p. (la 51 p.)
16. Sulunmäki Pinni 27744/04 om. Anni Virtanen, Lemi VOI 3 52 p. (la 51 p.)
17. Jyty 40633/08 om. Hanna Pulkkinen ja Joni Hurppu, Virolahti VOI 3 52 p. (su 6 p.)
18. Poution Neea 48220/05 om. Jouko Kymäläinen, Tammela VOI 3 51 p. (la ei osallistunut)
19. Sulunmäki Kero 39044/09 om. Sami ja Hannele Havia, Imatra VOI 3 50 p. (su 21 p.)
20. Pamela 22883/09 om. Rauno Kinnunen, Lieksa VOI 0 46 p. (su 45 p.)
21. Mehtäkaverin Roosa 31224/09 om. Risto Hämäläinen, Mikkeli VOI 0 41 p. (la ei osallistunut)
22. Sulunmäki Halla 27189/07 om. Laura ja Tapio Arola, Lappeenranta VOI 0 23 p. (la ei osallistunut)
23. Sulunmäki Sohvi 33190/05 om. Laura ja Tapio Arola, Lappeenranta VOI 0 15 p. (su ei osallistunut)